PowerPoint ma już 34 lata! Historia programu do projektowania prezentacji

Zaktualizowano: kwi 19

20 kwietnia 1987 roku została wydana pierwsza wersja programu PowerPoint - naszego ulubionego programu do tworzenia prezentacji!


95% prezentacji jest tworzonych za pomocą programu PowerPoint!


Codziennie wykonywanych jest ponad 30 milionów prezentacji, a na całym świecie ponad 500 milionów ludzi regularnie korzysta z tego oprogramowania. Więc bez zbędnych przedłużeń, zagłębmy się w historię sukcesu programu PowerPoint.


Ciekawe prezentacje multimedialne PowerPoint - zobacz!Jak powstał program PowerPoint?

Robert Gaskins został zatrudniony przez Forethought Inc. jako wiceprezes ds. rozwoju produktów. Jego zadaniem było stworzenie nowego oprogramowania dla komputerów osobistych, opartych na systemie Microsoft Windows oraz dla komputerów Apple Macintosh. Już miesiąc później Gaskins wpadł na pomysł programu do tworzenia prezentacji. Od 1984 roku pracował nad pierwszą wersją oprogramowania.


PowerPoint początkowo przedstawiany był pod nazwą „Presenter”. W pierwszej kolejności zaczęto pracować nad wersją programu dla komputerów Apple Macintosh. Aby kontynuować rozwój, zespół potrzebował więcej pieniędzy, dlatego dział strategicznych inwestycji Apple wybrał firmę Forethought jako swoją pierwszą inwestycję. Miesiąc później, zaprezentowano to oprogramowanie na Personal Computer Forum w Phoenix.


21 stycznia 1987: Powstała nazwa PowerPoint

Pierwotnie zdecydowano się zachować nazwę „Presenter”, jednak ta była już używana przez inne oprogramowanie. Zespół musiał szybko wymyślić inną nazwę. Alternatywy które były rozważane to m.in. „SlideMaker” i „OverheadMaker”.