top of page

Schematy kolorów w prezentacji

Zaktualizowano: 12 kwi 2021

Powiedzmy, że szukasz nowych kolorów do swojej prezentacji, ale nie jesteś grafikiem. Jednak naprawdę chcesz zrobić oszałamiającą prezentację i spędziłeś już wiele godzin nad kolorami i sposobem ich łączenia ale bez zauważalnego sukcesu. Pytanie, które możesz sobie zadawać w takiej sytuacji:

„Czy nie ma lepszego sposobu na dobranie kolorów do prezentacji?”

Okazuje się, że jest! Witamy w świecie bezpłatnej usługi Adobe - Adobe Color CC!Adobe Color CC lub jak go wcześniej nazywano - Adobe Kuler - to całkowicie bezpłatna usługa firmy Adobe, która pomaga zdecydować, jak najlepiej dobrać kolory.


Możesz tworzyć paletę kolorów według różnych reguł (wybieramy ją po prawej stronie):

  • paleta analogowa (według odcieni jednej barwy)

  • paleta dopełniająca

  • paleta monochromatyczna

  • i inne


Jakie są trendy w kolorach i jak wybrać odpowiednie do swojej prezentacji?


Na stronie Adobe Color CC jest zakładka Trendy, na której możemy sprawdzić aktualne trendy kolorystyczne w różnych branżach. Możemy znaleźć inspirację kolorów w branży graficznej, tworzeniu ilustracji czy w blogach podróżniczych. Wybraną paletę można kopiować lub edytować i dopasować do swoich potrzeb.Jak można przenieść kolory z Adobe do prezentacji PowerPoint?


Kolory są reprezentowane przez różne systemy i mamy m.in. RGB.

RGB – jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: Rred (czerwonej), Ggreen (zielonej) i Bblue (niebieskiej), z których model ten się składa.

Każda z liter może mieć wartość od 0 do 255. Inny sposób zapisu to wartości zapisane szesnastkowo w formie "#" a następnie ciąg cyfr i liter na przykład:


#9605F9 to kolor fioletowy:

Wybierając odpowiednią paletę lub pojedyncze kolory możemy dodać je do naszej prezentacji PowerPoint dla pojedynczych elementów, czcionek lub kształtów lub możemy zmienić cały motyw w prezentacji.


Klikamy w PowerPoint:

 

Projektowanie -> Warianty -> Kolory -> Dostosuj Kolory -> Więcej kolorów -> Niestandardowe


Następnie wklejamy wartości RGB lub szesnastkowe.

 

Podobnie zmieniamy kolory dla pojedynczych elementów w prezentacji PowerPoint.


Kiedy dobierać kolory do prezentacji PowerPoint?


Jeśli w Twojej firmie jest używana identyfikacja wizualna, to pewnie wszystkie kolory są już wyznaczone i musisz je sprawdzić w książce znaku firmy.

W innych wypadkach, gdy masz dowolność wyboru, sprawdzaj inspiracje i dobierz odpowiednie kolory do prezentacji.

685 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page