top of page

Prezentacja PowerPoint jak w Prezi? – nowe opcje Zoom!

Nie musisz klikać prezentacji w sposób liniowy. Nowa funkcja Zoom w programie PowerPoint pozwala zrobić efektowne przejścia w prezentacji – podobnie jak w Prezi! Prezentacje są bardziej dynamiczne niż kiedykolwiek, a tradycyjna sekwencja liniowa od pierwszego do ostatniego jest często bardzo przewidywalna. Potrzebujesz elastyczności, aby wyświetlać slajdy w niestandardowy sposób. Dzięki nowej funkcji Zoom w programie PowerPoint możesz to zrobić, dostosowując prezentację, aby uzyskać bardziej elastyczny przepływ. Przechodź od jednego slajdu do drugiego, gdziekolwiek zaprowadzi Cię rozmowa. W tym artykule pokażę, w jaki sposób Zoom pozwala Tobie i Twoim odbiorcom mieć lepsze „flow” podczas prezentacji.

Prezentacja PowerPoint

z efektem ZOOM

Zoom poprawi sposób w jaki przedstawisz prezentację odbiorcom

 Tradycyjna prezentacja rozpoczyna się od pierwszego slajdu, a kończy na ostatnim slajdzie. Natomiast Zoom pozwala kontrolować, gdzie idziesz dalej. Możesz dodać linki sekcji i slajdów do dowolnego slajdu lub możesz utworzyć slajd podsumowania z kilkoma linkami. Zoom nie poprawi prezentacji, ale poprawi sposób w jaki przedstawisz ją odbiorcom.

Dzisiejsze prezentacje muszą być nieco bardziej dynamiczne. Trochę bardziej ekscytujące. Za pomocą kilku prostych kliknięć możesz zamienić nudną prezentację w format nieliniowy, zabierając widzów w podróż, aby pomóc im naprawdę się do Twojej wiadomości.

 

W jaki sposób? Korzystając z narzędzia Slide Zoom w PowerPoint, możesz stworzyć prostą, ale potężną animację, która sprawi, że Twoja prezentacja będzie o krok wyżej niż statyczne przejścia slajdów, które wszyscy widzieliśmy za każdym razem.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera PC, czy Maca, jeśli korzystasz z pakietu Office 2019 lub subskrybujesz Office 365, możesz skorzystać z funkcji Zoom PowerPoint.

 

Istnieją dwa sposoby korzystania z Zoomu, ale oba zaczynają się od zbudowania prezentacji w normalny sposób. Przez normalny rozumiem format liniowy, dzięki czemu wszystkie slajdy są normalne ułożone w kolejności jak to robiliśmy do tej pory.

Najbardziej mi się podoba, to narzędzie Slide Zoom, które daje dużo więcej zabawy. Slide Zoom pozwala umieścić dowolne slajdy w prezentacji na wcześniej istniejącym slajdzie - bazie. Możesz kliknąć slajd, powiększyć go, a następnie powrócić do slajdu - bazy.

 

Zabawa polega na znalezieniu unikalnych sposobów na połączenie slajdów ze slajdem bazowym, dzięki czemu prezentacja będzie bardziej spójna.

Poniżej kilka przykładów wykonania prezentacji z wykorzystaniem Zoom:

 

 

 

 

Jak korzystać z narzędzia Slide Zoom do tworzenia animacji w programie PowerPoint?

Chciałbym zacząć od wybrania dobrego obrazu tła. Możesz ustawić go jako obraz tła, wybierając Formatuj tło lub dowolny inny obraz do którego będziemy wykonywać zoom.

 

  1. W mojej prezentacji mam tradycyjny slajd z mapą Polski, który chciałbym powiększyć do konkretnych województw, załóżmy do województwa mazowieckiego i pomorskiego.

  2. Wykonujemy osobne slajdy z grafiką województwa mazowieckiego i pomorskiego.

  3. Wchodzimy z zakładkę Wstawianie  a następnie Powiększenie i z listy wybieramy Powiększenie slajdu

  4. Wybieramy z listy slajd, do którego będziemy chcieli zrobić zoom

  5. Układamy miniaturkę gdzie chcemy aby był zoom na naszym bazowym slajdzie

  6. Po kliknięciu na daną miniaturkę zoomu, pojawi się w narzędziach na górze opcja Powiększenie

W opcjach dobrze jest zaznaczyć Wróć do powiększenia, który powróci do slajdu po kliknięciu w pokazie slajdów.

Chciałbym również zaznaczyć opcję Usuń tło, co sprawi, że powiększenie będzie przezroczyste, umożliwiając pełne zanurzenie go w slajdzie bazowym.

 

Stąd mogę zmienić rozmiar slajdu wykresu kołowego, pochylić go, przesunąć i całkowicie zintegrować ze slajdem płótna.

W filmie demonstracyjnym pokazałem jak to może wyglądać.

Teraz, gdy prezentujesz na pełnym ekranie i znajdujesz się na slajdzie bazowym, możesz kliknąć województwo. PowerPoint

w pełni powiększy widok, umożliwiając rozmowę o danym województwie. Gdy skończysz, kliknij i automatycznie zrobi się powiększenie do pełnego obszaru roboczego/slajdu bazowego, umożliwiając kliknięcie i powiększenie innego slajdu.

bottom of page